Zawód kreator mody – co warto o nim wiedzieć?

Mówi się, że kreator mody to artysta, krawiec, stylista i usługodawca w jednym. Brzmi bardzo ciekawie. W rzeczywistości tak właśnie jest. Osoba, która pracuje na stanowisku kreatora mody ma bardzo ciekawe zajęcie i wiele obowiązków. Zawód ten mimo wszystko jest na tyle ciekawy, że wielu ludzi, mężczyzn i kobiet, decyduje się na studia o tym właśnie kierunku.

 

Wiedza i umiejętności

Kreator mody musi mieć przede wszystkim wiedzę i umiejętności. Powinien znać się na projekcie, rysunku, malarstwie i krawiectwie. Kreator bez wyobraźni i myślenia przestrzennego nie jest dobrym kreatorem. Warto, aby znał zagadnienia techniczne i projektowania komputerowego. Wiadomo, że kreator mody powinien być stworzony do tego zawodu. Nie może się do niego zmuszać. Musi mieć wenę twórczą, odpowiednie predyspozycje do tworzenia i ogromne zacięcie do wykonywania tych czynności.

 

Wykształcenie

Bardzo ważne jest tu także wykształcenie. Osoba, która chce być kreatorem, powinna od tego właśnie zacząć. Nauka podstaw, teorii, to jest to, o czym nie można zapomnieć. ASP w Łodzi i Wydział Tkaniny i Ubioru oraz Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania to propozycje uczelni, na których można zdobyć obszerną wiedzę z tego zakresu. Aby móc jednak dostać się na te studia, trzeba spełnić pewne kryteria.

 

Zarobki kreatora mody

Zarobki kreatora mody to bardzo przyjemny temat. Okazuje się, że projektant za miesiąc pracy nad kostiumami do opery życzy sobie 5000 zł. Stawki te mogą się nieco różnić, zależnie od miasta, czasu. Niektórzy kreatorzy zarabiają nawet 30 000 zł miesięcznie. Są to więc wymarzone zarobki. Jednak wiadomo, że do bycia specjalistą od mody nie można się zmusić.

 

Aktualnie w dużych miastach można znaleźć pracę na tym stanowisku. Można też łatwo znaleźć kreatora, który działa na własny rachunek. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło zawód kreator mody, aby osiągnąć swój cel. Dobry, doświadczony kreator ma nie tylko ciekawe życie, interesującą pracę, ale również dobre zarobki. Nic dziwnego, że wielu chce projektować, tworzyć, oferować w świecie mody coś nowego, coś własnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *