Wystarczy chcieć

Częstochowa to specyficzny rynek pracy. W głównej mierze chodzi tu mianowicie o takie stanowiska jak operator maszyn sterowanych numerycznie. Jak wynika z przeprowadzonej, wnikliwej analizy, zapotrzebowanie na pracowników potrafiących obsługiwać maszyny sterowane numerycznie jest w Częstochowie oraz w jej okolicach bardzo duże. Tym samym można powiedzieć, że jeśli ktoś ma taką umiejętność, to ze znalezieniem odpowiedniej i dodatkowo dobrze opłacanej pracy w tym zawodzie, nie będzie miał żadnych problemów.

Pracodawcy dają ogłoszenia

Warto w tym miejscu zauważyć, że w ostatnim czasie na samym portalu Jooble.com pojawiło się aż 1041 ogłoszeń o pracę, w których poszukiwani są właśnie pracownicy z umiejętnością obsługi maszyn sterowanych numerycznie. Nie da się ukryć zatem, że jednym z niecierpiącym zwłoki tematem, jaki należy podjąć, jest organizowanie szkoleń w zakresie obsługi tychże maszyn. Wszakże w ostatnim czasie na 382 ogłoszenia o pracę, które pojawiły się w Urzędzie Pracy w Częstochowie, które dotyczyły właśnie stanowisk obsługi maszyn CNC, odpowiedziało tylko 25 osób.

Niewykorzystany rynek

Nie trzeba, więc nikogo przekonywać, że jest to na chwilę obecną rynek niewykorzystany i jednocześnie ogromna szansa, aby nie pozostawać w rejestrze osób bezrobotnych. Prowadzenie tego typu szkoleń jest sprawą naglącą, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż pracownicy obsługujący maszyny sterowane numerycznie zarabiają średnio ponad 3300 złotych brutto na miesiąc, to tym bardziej jest to opłacalne zajęcie. Na chwilę obecną można powiedzieć, że osoby potrafiące obsługiwać maszyny sterowane numerycznie są najbardziej pożądanymi na częstochowskim rynku pracy i jednocześnie trzeba powiedzieć, że stosowne działania w zakresie koniecznych szkoleń zostaną podjęte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *