Wyjazdy integracyjne – forma inwestowania w ludzi

Przedsiębiorcy zamierzający inwestować w ludzi, których zatrudniają, bardzo chętnie sięgają po rozmaite nieodpłatne materiały do wyjazdów integracyjnych np tutaj: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Firmy, które je dostarczają przeważnie też udzielają informacji o tym, jak całość ma zostać przeprowadzona. Na pewno jednak nie będą miały one żadnego wpływu na ostateczne rezultaty takich wyjazdów team building, ponieważ zbyt dużo zależeć tu będzie od tego, kto to będzie prowadził.

Naprawdę niewiele takich narzędzi wymaga specjalistycznej wiedzy, dzięki dołączonej instrukcji osoba mająca jakieś doświadczenie przeważnie sobie poradzi organizując gry i szkolenia team building. Ale wbrew pozorom na trenerze zajmującym się szkoleniem wisi dużo odpowiedzialności, ponieważ będzie on musiał w taki sposób wykorzystać materiały, aby potrzeby zespołu zostały zaspokojone.

Sposób prowadzenia takich szkoleń lub imprez i sposoby reakcji osób zajmujących się szkoleniami stanowiły przedmiot długoletnich badań, którą prowadził znany na całym świecie naukowiec Thiagarajan. Udało mu się między innymi odkryć, że jeżeli nawet przy pierwszym spojrzeniu reakcje szkoleniowców event mają przypadkowy charakter, to mimo wszystko w podejmowanych przez nich decyzjach można uchwycić ukryte schematy.

Thiagarajan na podstawie badań, które prowadził zdefiniował parę istotnych obszarów, które charakteryzują wyzwania czekające przez szkoleniowcami. Raczej nie będzie jakiegoś dużego problemu z ich zastosowaniem, a użyć ich można we wszystkich sytuacjach. Thiagarajan podał je w postaci zestawu pytań, które powinno się zadać przed rozpoczęciem spotkania team building.

Zagadnieniem, od którego należy zacząć, jest ustalenie zakresu elastyczności realizowanych warsztatów i tolerancja na próby nagięcia zasad, to w praktyce zależeć będzie od tego, w jaki sposób dana grupa pracuje. Warto chwilę się też pochylić nad tempem pracy. Można na przykład ustalić sztywne ramy czasowe i ich się trzymać, a można także zwolnić tempo i pozwolić na wprowadzenie zmian w grafiku.

Bardzo ważny obszar, od którego w dużej mierze zależy sukces całego przedsięwzięcia, to koncentracja na wyznaczonych celach. Jeżeli zespół powinien swoje zadania dokończyć, to trzeba się trzymać się tego dość stanowczo, także przy końcowych podsumowaniach. Równocześnie zespół powinien być świadomy, że odpowiedzialność za ten sukces będzie na nim spoczywać, tutaj pojawia się następny z decyzyjnych aspektów czyli kontrola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *