Szczególny dzień na karierę!

Jak ożywić lokalny rynek pracy? Oczywiście sposobów na to może być bardzo wiele, ale niewątpliwie jednym z bardziej skutecznych to taki, jaki pokazało w ostatnim czasie miasto Lublin, a dokładnie chodzi o inicjatywę Uniwersytetu im. Marie Curie-Skłodowskiej i Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Mianowicie chodzi o organizację Dnia Kariery. Impreza tego typu to czas, w którym przede wszystkim można nawiązać rozmowę z potencjalnym przyszłym pracodawcą, przedłożyć mu własne CV jak również i co nieco dowiedzieć się na temat tego, jak wygląda lokalny rynek pracy w Lublinie.

 

Dzień Kariery i jego przesłanie

 

Jednym z głównych przesłań otwartego Dnia Kariery w Lublinie jest uwrażliwienie studentów wyższych uczelni na konieczność znacznie wcześniejszego zaplanowania przyszłej kariery, co będzie miało niebagatelny wpływ na aspekt samego wejścia na rynek pracy. Oczywiście przy tym wszystkim uczestnicy Dnia Kariery mieli możliwość, aby zapoznać się z aktualną ofertą przedsiębiorców działających w Lublinie oraz na terenie powiatu lubelskiego.

 

Na imprezie tej pojawiło się około 30 wystawców z różnych branż, w tym głównie agencje pośrednictwa pracy oraz biura karier działające przy lubelskich uczelniach. Oprócz wielu ofert pracy, możliwości porozmawiania z konkretnym przedsiębiorcą, na pewno bardzo ważnym elementem tego dnia, mogącym znacząco wpłynąć na kształtowanie się lubelskiego rynku pracy, były przeprowadzone konferencje na temat zasad jego funkcjonowania.

 

Pomimo tego, że Dzień Kariery był skierowany w głównej mierze do studentów lubelskich uczelni, to jednakże udział w nim wziąć mogły także osoby spoza środowiska studenckiego, a tym samym śmiało można powiedzieć, że lubelski rynek pracy zyskał sporo na jego organizacji. Oby tylko odbywało się znacznie więcej tego typu imprez. Na pewno zarówno lubelski rynek pracy jak i rynki innych miast w Polsce mogą w ten sposób zostać znacznie ożywione.

 

Wszakże w trudnej sytuacji osób pozostających obecnie bez pracy, każda inicjatywa i każda możliwość ożywienia rynku pracy jest bez cienia wątpliwości nie do przecenienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *