Sposób na bezrobocie w Łodzi

Okazuje się, że staże oraz praktyki to doskonały sposób, aby po ukończeniu studiów nie wylądować w łódźkim pośredniaku. Tak samo uważa, UP, dlatego też próbuje znaleźć dla zarejestrowanych osób bezrobotnych jak największą ilość płatnych praktyk.

Bezrobocie już nie takie straszne

Najnowsze statystyki pokazują, iż bezrobocie na terenie Polski sięga 30 %, dlatego też władze wielu miast w tym Łodzi starają się rozmawiać z pracodawcami i organizować dla osób bezrobotnych płatne praktyki, które cieszą się wielkim zainteresowaniem. Wciąż jednak pracodawcy działający na łódzkim rynku pracy narzekają, iż trudno jest znaleźć mobilnych pracowników. Czego więc oczekują menadżerowie od potencjalnego pracownika? Jak dowodzą statystyki menadżerowie oczekują podstawowych wiadomości od kandydata na dane stanowisko, ale także jego mobilności. Z tego też względu tak wielką rolę odgrywają staże pracy, które zapewniają możliwość zdobycia doświadczenia.

Płatne praktyki

Jeszcze kilka lat temu staże i praktyki były całkowicie darmowe, co wcale nie zachęcało bezrobotnych, aby korzystali z tej możliwości. Dziś są one płatne, dlatego też cieszą się o wiele powodzeniem i jest o wiele więcej chętnych osób, aby z nich korzystać.

Takie praktyki zorganizował dziś Urząd Pracy w Łodzi, albowiem dzięki nim umiejętności bezrobotnych znacznie się powiększają a tym samym stają się oni atrakcyjniejsi w oczach menadżerów. Płatne praktyki nie są, więc już wyrzeczeniem jak uważali dotąd bezrobotni, lecz dają możliwość zarobku, a tym samym poprawia się nasza ogólna kondycja finansowa. Co najważniejsze, zdobywając doświadczenie zawodowe łatwiej jest znaleźć pracę w wybranym przez siebie zawodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *