Od maturzysty do zawodowca

Każdy maturzysta stoi przed bardzo trudnym wyborem. Zapewne zadaje sobie pytanie, jaki dyplom, a tym samym, jakie umiejętności zapewnią mu właściwą pracę, dobre zarobki i życie na odpowiednim poziomie? Obecnie na terenie Chorzowa w czołówce specjalistów, którzy to poszukiwani są przez wiele firm, jakie działają na rynku pracy.

Warto zauważyć, że na terenie Chorzowa najczęściej poszukiwani są programiści. Trend ten trwa już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie mogło się coś zmienić. Jak dowodzą przeprowadzone badania a także statystyki na terenie Chorzowa najczęściej poszukiwani są obecnie informatycy, których to najczęściej poszukują firmy. Prawdopodobnie jest to związane z szeroką działalnością sieci informatycznej, która dla obecnych przedsiębiorstw wychodzi naprzeciw z naprawdę wielką ilością możliwości. Przede wszystkim w zawodach informatycznych poszukiwani są jednak programiści ich deficyt pracy wynosi około 30% ogólnego zatrudnienia.

Niedobór informatyków

Już we współczesnym czasie zauważyć możemy, iż brakuje osób, które miałyby wykształcenie informatyczne, zaś wszelkie zakłady pracy w Chorzowie właśnie ich potrzebują zatrudnić. Współcześnie każdy rynek i każda branża ma bardzo mocno rozbudowany dział IT, dlatego też wciąż potrzebni są nowi programiści, aby móc sprostać zadaniom, jakie współczesna gospodarka im stawia.

Najważniejsze perspektywy rynku

Kiedy zamierzamy studiować informatykę warto skupić się na tym, aby zwrócić szczególną uwagę na mobilne aplikacje oraz systemy o charakterze wbudowanym. Na te elementy w szczególności możemy zauważyć zapotrzebowanie na współczesnym rynku pracy. Naturalne liczy się także doświadczenie w tej branży, dlatego jeśli chcemy zdobyć pracę na terenie Chorzowa korzystajmy z różnorodnych stażów, czy też praktyk, które podniosą dodatkowo nasze umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *