Mniejsza ilość ofert pracy w UP Łodź

Jak donoszą najnowsze statystyki regularnie zmniejsza się ilość nowych ofert w Łódzkim Urzędzie Pracy. Dodatkowo o wiele łatwiej pracę może znaleźć pracownik służb porządkowych aniżeli ekonomista z wysokim wykształceniem. Co więcej, jeśli już znajdziemy ofertę pracę to za najniższe ustawowe wynagrodzenie, które to wynosi około 1500 złotych brutto miesięcznie.

Ofert ubywa, bezrobotnych przybywa

W ostatnim roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi wpłynęło niemal o połowę mniej ofert pracy i wciąż możemy obserwować tendencję spadkową. Na dzień dzisiejszy UP posiada około 500 możliwości zatrudnienia, zaś liczba osób bezrobotnych jest czterokrotnie większa.

Przyglądając się ofertom pracy zauważymy, że najszybciej znajdzie zatrudnienie operator spycharki, zaś jest niewielka ilość ofert na stanowiska biurowe. Bardzo mało jest także propozycji pracy dla osób, które mają ukończone studia, a tym samym wyższe wykształcenie. Jeśli już pojawiają się takie oferty najczęściej płyną one z potrzeb unijnych albowiem poszukiwani są specjaliści od funduszy unijnych. Jeśli będą mieć trochę szczęścia pracę w Łodzi znajdą także specjaliści do spraw marketingu oraz reklamy. Niekiedy poszukiwani są także specjaliści do spraw zamówień publicznych. Kilkakrotnie była także oferta pracy dla nauczyciela języka arabskiego, a także dla tłumacza literatury chińskiej oraz japońskiej.

Nowe miejsca pracy dzięki Mobica

Jeszcze niedawno łódzka firma o nazwie Mobica rozszerzyła znacznie swoją działalność, dlatego też przedsiębiorca musiał poszukać dla swej działalności o wiele większej przestrzeni. Już kilka lat temu, w chwili, kiedy właściciel firmy wybierał lokalne łódzkie biuro, jako swoją siedzibę nie mógł nawet marzyć, iż biznes tak szybko i w tak rozległym stopniu się rozwinie. Już w tym okresie jednak pracę otrzymali wykwalifikowani pracownicy i inżynierowie IT. Współcześnie główną siłą przedsiębiorstwa Mobica są łódzcy studenci, którzy to z pewnością będą w stanie reprezentować firmę w przyszłości.

Otwarcie nowego oddziału

Nowy oddział przedsiębiorstwa Mobica został otwarty kilka dni temu. Zarząd firmy uznał, że była to najlepsza decyzja, jaką związana z rozwojem firmy, jaką podjęto w ciągu kilku ostatnich lat. Jednakże owa decyzja wpłynęła znacząco nie tylko na rozwój firmy, ale także na zwiększenie ilości wolnych miejsc pracy na terenie miasta Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *