Kto może być nauczycielem matematyki, a kto powinien wystrzegać się tego zawodu?

Wydaje się, że nauczycielem matematyki może być każdy, kto chce. Przecież spełnianie marzeń zawodowych, nawet tych z dzieciństwa, jest czymś normalnym, pozytywnym. Okazuje się jednak, że marzenie to jedno, a możliwości to drugie. Wielu ludzi kompletnie nie nadaje się do tego zawodu. Mimo to wykonują tę pracę. Tylko, czy robią to dobrze? Kto w takim razie powinien być nauczycielem, a kto nie?

 

Matematyk z powołania

Niektórzy nauczyciele są matematykami z powołania, co da się zauważyć na pierwszy rzut oka. Bardzo dobrze znają się na tym przedmiocie, potrafią wyrecytować różne regułki, rozwiązać każde zadanie matematyczne, nawet te najtrudniejsze. Do tego wiedzą, jak wytłumaczyć uczniom, aby ci zrozumieli. Taki nauczyciel ma cierpliwość do dzieci, nawet jeżeli są wyjątkowo niepojętni. Osoby, które odczuwają w sobie silne powołanie do tego zawodu, po prostu nadają się do tej pracy.

 

Nic na siłę

Czasem wydaje nam się, że fajnie jest być nauczycielem matematyki, bo zarobki są dobre, zajęcie ciekawe. Takim zawodem można się pochwalić i tym samym kogoś zaskoczyć. Jednak nie ma nic na siłę. Matematykę trzeba lubić i rozumieć. Nauczyciel, który zmusza się do tego zawodu, nie jest najlepszym pedagogiem. Przede wszystkim ktoś, kto nie lubi kontaktu z dziećmi i nie ma do nich cierpliwości, nie powinien podejmować tego wyzwania, bo dla niego akurat może to być naprawdę bardzo trudne zadanie.

 

Aktualnie nauczyciel matematyki jest szanowanym zawodem. Wielu ludzi uważa, że sprawując ten zawód, trzeba być naprawdę mądrym człowiekiem. Poniekąd tak właśnie jest. Dlatego nie wszyscy nadają się do tej pracy i na ten zawód powinni decydować się tylko ci, którzy faktycznie odczuwają w tym kierunku prawdziwe powołanie. Nauczyciele matematyki mają całkiem dobre zarobki. Jednak ich praca nie jest łatwa. Uczenie tak trudnego przedmiotu bywa bardzo męczące i dla kogoś, kto do tej pracy się przymusza, praktycznie niewykonalne. Warto w takim razie się zastanowić, czy zwód nauczyciela jest faktycznie odpowiednim zawodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *