Kto chętnie zatrudnia ludzi z Ukrainy?

Mieszkańcy Ukrainy nie mają zbyt dużego wyboru, jeżeli chodzi o pracę w swoim kraju. Przede wszystkim nie mają co liczyć na atrakcyjne zarobki, decydując się przykładowo na typowo fizyczne zajęcie. W związku z tym często wyjeżdżają do innych krajów, w tym do Polski. Może to kogoś mocno zdziwić, ale tak właśnie jest. Dla nich warunki pracy w naszym kraju są idealne. Pytanie wobec tego – kto chce zatrudniać ludzi z Ukrainy w Polsce?

 

Firmy budowlane

Kiedy w jakimś serwisie zauważymy ogłoszenie zatytułowane – zatrudnię pracowników z ukrainy – możemy podejrzewać, że ofertę zamieścił właściciel firmy budowlanej. Wielu przedsiębiorców z tej branży zatrudnia Ukraińców, którzy mają doświadczenie w tym zakresie, są chętni do pracy, swoje zadania wykonują dobrze, a do tego akceptują wynagrodzenie, jakie są im w stanie zapewnić. Coraz częściej spotyka się na budowach ludzi z Ukrainy i to już powoli staje się standardem, co oznacza, że nikt się z tego powodu nie dziwi.

 

Firmy sprzątające

Firmy oferujące usługi sprzątania również chętnie zatrudniają Ukraińców, oczywiście kobiety. W tym przypadku nie wymaga się znajomości języka. Wystarczy jedynie zaangażować się w pracę, w swoje obowiązki i wykonywać je poprawnie. Kobiety przyjeżdżające z Ukrainy cieszą się z tego faktu, bo mogą zarobić tu „dobre” pieniądze. Dobre, biorąc pod uwagę to, co mają możliwość zarobić u siebie na Ukrainie.

 

Zakłady produkcyjne

W zakładach produkcyjnych też nie brakuje pracy dla Ukraińców. Obsługa maszyn nie jest skomplikowana. Zresztą w takim zakładzie wykonuje się różne czynności, więc bez problemu znajdzie się odpowiednie zajęcie dla kogoś, kto nie zna języka. Tu liczy się głównie to, aby pracownik wykonywał swoją pracę poprawnie.

 

Pracownicy z Ukrainy to dla przedsiębiorców też szansa na poznanie ich toku myślenia w sprawach dotyczących firmy. Dlatego ci, którzy znają język polski, mogą liczyć na lepszą pracę na stanowiskach biurowych. To osoby, które mogą wnieść do firmy nowe pomysły, mogą też przyczynić się do prowadzenia działalności także na rynku ukraińskim. Także zatrudnianie pracowników z Ukrainy przynosi korzyści dla obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *