Księgowy z certyfikatem

Może nie wszyscy mają tego świadomość, ale księgowość jest w dziedzinie finansów bardzo ważną i zarazem trudną kwestią. Księgowością nie zajmuje się ktoś tak po prostu, kto dochodzi do wniosku, że liczenie jest czymś, czym mógłby zajmować się na co dzień. By móc wykonywać te jakże trudne czynności, powinien w pierwszej kolejności zdobyć odpowiednie wykształcenie.

 

Księgowym nie może być każdy

Zarówno rachunkowość, jak i tylko sama księgowość to doskonały pomysł na udaną karierę zawodową. Tak przynajmniej się wydaje. Praca przy biurku, którą wspomaga nowoczesne oprogramowanie komputerowe, nie wydaje się trudna, ale wręcz przyjemna i ciekawa. Problem tylko polega na tym, że nie każdy może być księgowym. Chcąc rozwijać się w tym kierunku, należy przede wszystkim udać się na studia i w ten właśnie rozpocząć tę karierę. Ciekawe jest natomiast to, że aktualnie nie ma warunku i konkretnych wytycznych, co do konkretnego kierunku, jaki trzeba ukończyć. Wiadomo jednak, że dużo rozsądniejszym wyborem będzie tu kierunek związany z planowaną pracą. Przykładowe kierunki, które zwiększyłyby wiedzę przydatną w pracy na stanowisku księgowego to ekonomia, zarządzanie, a nawet marketing.

 

Certyfikat otwiera drzwi do kariery

Certyfikat księgowego jest potwierdzeniem posiadanych umiejętności. Chcąc zdobyć ten dokument, trzeba w pierwszej kolejności spełnić określone warunki. Kto może starać się o certyfikat? Może to być księgowy, który posiada trzyletnią praktykę w księgowości i wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku rachunkowość. Mogą to być także osoby, które mają tę praktykę i ukończyły studia podyplomowe w zakresie rachunkowości. Ponadto o certyfikat mogą się starać osoby, które mają dwa lata praktyki w księgowości, średnie wykształcenie i zdany państwowy egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności.

 

Praca w księgowości może być przyjemna i lekka, ale tylko dla kogoś, kto faktycznie chce zajmować się tym w swoim życiu. Musi przyłożyć się do nauki i uczyć się właściwie przez cały czas, bo przepisy i zasady prowadzenia księgowości się nieustannie zmieniają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *