Jakie wybrać studia, aby znaleźć pracę w Łodzi?

Ogromna ilość młodych ludzi, którzy mieszkają na ternie Łodzi zastanawia się, jaki kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości, po ich ukończeniu znaleźć dobrze płatną pracę, która zaspokoi ich potrzeby finansowe. Oczywiście, niemalże każdy z nich pranie pracować w zawodzie wyuczonym, jednakże rzeczywistość często okazuje się inna. Składając kolejne podania CV czekają na odzew, który nigdy nie przychodzi.

Bezrobotni absolwenci studiów wyższych

Liczba bezrobotnych absolwentów studiów wyższych w Łodzi systematycznie rośnie, nie mogą znaleźć pracy, pomimo, że udało im się uzyskać dyplom z wyróżnieniem. Warto wspomnieć, że zarejestrowanych na terenie miasta bezrobotnych młodych ludzi jest około 12 tysięcy i liczba ta stale rośnie. Bezskutecznie szukają pracy filologowie polscy, biolodzy, czy też chemicy. Także wielka ilość pedagogów zarejestrowana jest w PUP. Jak więc łatwo zauważyć kierunki humanistyczne nie pomagają wcale znaleźć pracy na rynku łódzkim.

Jakie studia zapewnią nam pracę?

Jak podają statystyki, aby znaleźć pracę w Łodzi warto studiować informatykę, oraz programistkę. Znaczne szanse na znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie mają także mechatronicy, finansowi specjaliści oraz logistycy.
Jeżeli poszukujesz pracy w Łodzi masz szansę ją odnaleźć, a wszystko, dlatego, że pracodawcy na tym terenie poszukują głównie pracowników fizycznych, jednakże nie tylko, bo równie łatwo jest znaleźć pracę w biurze. Dzieje się tak, dlatego, że firmy zatrudniające nowych pracowników mogą liczyć na dofinansowanie z UP.

Poszukiwane zawody

Na terenie Łodzi najczęściej poszukiwani są pracownicy fizyczni, kierowcy, sprzedawcy, a także magazynierzy oraz mechanicy. Dodatkowo zawodami, które cieszą się popularnością są także księgowi, doradcy finasnowi a także przedstawiciele handlowi. Najmniejsza ilość ofert występuje w zawodach typowo humanistycznych. Nie mogą, więc znaleźć pracy nauczyciele, osoby, które ukończyły filologię polską, czy też psycholodzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *