Jak dążyć do pracy w reklamie?

Marzeniem wielu młodych osób jest praca w reklamie. Nie chodzi tu konkretnie o telewizję, ale o agencję reklamową, zwaną też marketingową. Zajęcie tam może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Wielu twierdzi, że się do tego w stu procentach nadaje. Niektórzy nawet decydują się na studia o właściwym kierunku. Pytanie tylko – czy studia wystarczą, aby móc w końcu liczyć na zatrudnienie?

 

Warto pomyśleć o praktykach, stażu

Będąc na studiach warto wykorzystać ten czas i udać się na praktyki lub staż właśnie w agencji reklamowej. Będzie można dzięki temu pogłębić swoją wiedzę i nabrać praktyki. Pracodawcy niechętnie zatrudniają młodych ludzi po studiach, nawet jeżeli ukończyli właściwy kierunek. Potrzebują młodych, chętnych do pracy ludzi, ale z doświadczeniem. Praktyki i staże to jest to, co może im skutecznie pomóc zwiększyć wiedzę praktyczną i zarazem szanse na zatrudnienie.

 

Sposób aplikowania różniący się od innych

CV to dokument, który należy złożyć w firmie, w której chciałoby się pracować. Dziś jednak jest zbyt banalny, a szczególnie biorąc pod uwagę aplikowanie na stanowisko w agencji reklamowej. Może to moment, aby wymyślić nieco inny sposób, inną formę zgłaszania swojej kandydatury. Może to odpowiednia sytuacja, aby zaprezentować się w krótkim filmiku? Pomysł bardzo ciekawy, kreatywny, na miarę oczekiwań właściciela takiej agencji.

 

Kilka dodatkowych podpowiedzi

Ponadto warto zebrać jak najwięcej informacji o firmie, w której ma się ochotę pracować. Można dzięki temu dowiedzieć się, czym konkretnie zajmuje się ta firma, jakie usługi świadczy i w jaki sposób je wykonuje. Należy odpowiednio przygotować się do rozmowy. Trzeba pamiętać, że rekruter to też człowiek, a rekrutacja to nie egzamin. Nie ma powodu do stresu, który tylko przeszkodzi w racjonalnym rozumowaniu i odpowiadaniu na pytania.

 

Aktualnie ofert pracy w agencjach reklamowych nie brakuje. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Musi tylko zadbać o swoje doświadczenie i dobrze przygotować się do rozmowy. Raz jeszcze warto podkreślić, kreatywność to w tej branży podstawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *